Baza wiedzy

JAK WYBRAĆ
Krzesła są kluczowym elementem do utrzymania poprawnej sylwetki podczas pracy w biurze. Krzesło powinno być odpowiednio dobrane pod względem rozmiaru i kształtu, a także funkcji jakie posiada i jakie są nam potrzebne. Przy wyborze krzesła szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na mechanizm- czyli „serce” każdego krzesła biurowego, który determinuje czas jaki poświęcamy na siedzenie i oczywiście pracę na nim.
 
Zastanów się, ile czasu użytkownik zamierza spędzić w ciągu dnia siedząc i wtedy wybierz właściwy typ krzesła zgodnie z następującymi zasadami:
 
Czas pracy do 2 godzin
Wybierz krzesło z:
– obrotową podstawą,
– regulowaną wysokością siedziska
– stabilnym podparciem lędźwiowej częsci kręgosłupa.
 
Czas pracy do 4 godzin
Wybierz krzesło z funkcjami:
-mechanizm SYNCHRO z systemem ANTI SHOCK (zapobiega uderzeniu siedzącego w plecy)
-regulowana wysokość krzesła,
-regulowana głębokość siedziska
-regulowana wysokość podłokietników
 
Czas pracy powyżej 6 godzin
Wybierz krzesło z funkcjami:
-mechanizm SYNCHRO
– regulacja siły odchylania siedziska
-dodatkowe pochylenie siedziska (mechanizm SL)
-regulacja głębokości siedziska
-regulacja wysokości siedziska
-regulowana wysokość podparcia lędźwiowego
 

WŁAŚCIWE KRZESŁO/FOTEL
Dobierz krzesło dopasowane do typu budowy ciała użytkownika:
Osoba o masywnej sylwetce i pokaźnym wzroście potrzebuje krzesła z obszernym siedziskiem i wysokim oparciem. Krzesła z małymi siedziskami, niskimi oparciami i wąskimi odstępami pomiędzy podłokietnikami sa wskazane dla szczupłych i niskich osób.
Idealne oparcie– powinno wspierać plecy przynajmniej do wysokości łopatek, jego wypukła część na wysokości lędźwi powinna zapewnić wsparcie lędźwiowej części kręgosłupa.
Kąt odchylenia oparcia– powinien być dostosowany do aktualnie wykonywanej pracy. W każdej pozycji oparcie powinno wspierać odcinek lędźwiowy.
Wsparcie ramion na podłokietnikach– redukuje obciążenie kręgosłupa i ramion. Regulacja podłokietników pozwala na dopasowanie ich wysokości do wzrostu użytkownika.
Dogodna wysokość siedziska– wysokość siedziska powinna pozwalać na stabilne położenie stóp na podłodze przy równoległym ułożeniu ud w stosunku do podłogi.
Optypalna głębokość siedziska– gwarantuje wsparcie dla ud.Dodatkowa opcja regulowanej głębokości siedziska pozwala na dopasowanie go do potrzeb użytkowników.